Hrad žije první pomocí

gif_vykricnik.gif, 3,9kBDne 7.5 2011 se na Slezskoostravském hradě uskuteční již 4. ročník akce Hrad žije první pomocí pořádaný Záchranným týmem Českého červeného kříže Ostrava a naši vodní záchranáři budou u toho. Tak jako předchozí ročníky, i letos bude hlavní programovou náplní soutěž nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému. Ta se bude skládat ze stanovišť, která simulují reálné situace. Návštěvníci se také mohou těšit na bohatý doprovodný program v podobě statických ukázek záchranářského vybavení a vozidel, dynamických ukázek činnosti složek IZS.

Všichni přítomní se budou moci naučit, jak správně poskytnout první pomoc, zdarma si nechat změřit krevní tlak nebo zjistit krevní skupinu. Budou také připraveny preventivní stánky Policie ČR, Městské policie Ostrava, Českého červeného kříže a mnohé další.

Na akci je vstupné 20 Kč, děti do 15 let zdarma. Zahájení doprovodného programu a oficiální začátek soutěže bude v 10:00. Pozvánku na soutěž s instrukcemi a základními pravidly naleznete na webu ZT ČČK Ostrava nebo zde leták ke stažení.

hrad_zije_prvni_pomoci_2011_letak.jpg, 291kB