Námi pořádané kurzy a školení

Vodní záchranná služba Ostrava pravidelně v nepravidelných termínech pořádá kurzy pro získání kvalifikace "Vodní záchranář Z3" a tzv. "Osoba proškolená ze záchranářského minima - ZM".

Kurzy zpravidla probíhají na jaře a na podzim, dle počtu zájemců, případně dle indiviuální dohody větší skupiny zájemců (minimálně 15 osob pro Záchranář Z3 a minimálně 5 osob pro Záchranářské minimum) se kurz může otevřít takřka kdykoli. Aktuálně kurzy budou probíhat zpravidla vždy v úterý a pátek ve večerních hodinách na bazéně v Ostravě Porubě a bazéně v Ostravě centru (Čapkárna - Vodní svět Sareza), blíže bude vysvětleno a upřesněno na 1. setkání. V případě, že budete platbu řešit bezhotovostně bankovním příkazem uveďte do pole "Popis příkazce" Vaše Příjmení, jméno a datum narození ve tvaru DD.MM.RRRR. Kontaktní osoba: Ing. Novák Ladislav - místopředseda a instruktor VZS ČČK tel: +420 607 962 535 (mobil) / email: ladnovak@volny.cz.

Kdy se bude konat nejbližší kurz?

Vodní záchranář Z3 Záchranářské minimum ZM
Datum nejbližšího kurzu gif_nove.gif, 669B25.10.2022gif_nove.gif, 669B gif_nove.gif, 669Baktuálně není realizovángif_nove.gif, 669B
Přihláška na kurz zde ke stažení zde ke stažení
Formulář potvrzení praktik. lékaře zde ke stažení není potřeba
Další informace
Čas zahájení: 18:30
Místo zahájení: bazén Ostrava Poruba
Sraz účastníků: 18:25-18:30 ve vestibulu bazénu
Přihlášení emailem do: 24.10.2022 na ladnovak@volny.cz
Platba kurzu do: 25.10.2022

Čas zahájení: 18:30
Místo zahájení: bazén Ostrava Poruba
Sraz účastníků: 18:25-18:30 ve vestibulu bazénu
Přihlášení emailem do: --.--.---- na ladnovak@volny.cz
Platba kurzu do: --.--.----
Datum zkoušek cca konec 11/2022 bude upřesněno!!! ----
Cena kurzu* 3.600,- Kč (nečlen VZS)
2.100,- (člen VZS)
1.500,- Kč (nečlen VZS)
Detail Detail kurzu zde ... Detail kurzu zde ...

* - ceny jsou stanoveny pro rok 2022. Právo na změnu si vyhrazujeme. Při větším počtu účastníků (přihlášený kolektiv) je možné poskytnou množstevní slevu.

A jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi kvalifikacemi?

Kapitola Záchranář Z3 Záchranářské minumim
Rozsah kvalifikace 1. Zajištění prevence nehod a tonutí v bazénech, umělých a přírodních koupalištích do 2,50 m hloubky bez omezení m2 plochy.

2. Účast v záchranném družstvu VZS ČČK při živelných pohromách.
1. Zajištění prevence nehod a tonutí v bazénech do 1,60 m hloubky a 100m2 plochy (např. hotelové bazény, vířivky, sauny, welness centra apod.).

2. Zajištění bezpečnosti u různých vodních atrakcí.
Doba platnosti kvalifikace 2 roky od data vystavení 2 roky od data vystavení
Podmínky účasti na kurzu 1. 18 let.

2. Ukončená základní školní docházka, a právě dokončující, případně již dokončená střední docházka s maturitou nebo i bez maturity. Maturita je rozhodující pro délku praktického nácviku v kurzu, tj. s maturitou 50 hodin, bez maturity 120 hodin.

3. Zdravotní způsobilost potvrzená praktickým lékařem.
1. 18 let.
Vstupní zkoušky Ano, viz detail kurzu Ne
Rozsah kurzu 70 hodin (bez maturity 140 hodin) 16 hodin
Závěrečné zkoušky Ano, viz detail kurzu Nejsou součástí kurzu
Detail Detail kurzu zde ... Detail kurzu zde ...


Kdo Vás bude školit a zajišťovat další nezbytnosti?

No přeci Ti nejlepší z nejlepších:

foto_skorepaPavel Skořepa zvaný "Řepa" - kvalifikovaný instruktor VZS ČCK, a diagnostikovaný učitel tělem i duší. Zkušenosti ve VZS sbírá již od roku 1975. Od té doby již záchránil nespočet lidských životů a vychoval spousty vodních záchanářů. Nezapře se v něm, že se na něm podepsalo školství, no prostě co k tomu říct víc než, že to je "diagnóza".

foto_novakLadislav Novák zvaný "Laco" - předseda VZS Ostrava, kvalifikovaný instruktor VZS ČCK, a profesionální hasič. Zkušenosti ve VZS sbírá již od roku 1980. Od té doby již záchránil nespočet lidských životů a vychoval spousty vodních záchranářů. Bere věci s nadhledem a zkušenostmi hasičovi vlastní.

foto_koudelkaDavid Koudelka zvaný "Koudy" - místopředseda VZS Ostrava, kvalifikovaný instruktor specialista VZS ČCK, a profesionální doktor. Zkušenosti ve VZS sbírá již od roku 1990. U zkoušek mu nic neunikne a pokud si spletete pneumotorax s plochýma nohama, můžete se rovnou sbalit a jít domů.

foto_hajdukovaSylva Hajduková zvaná "Sylva" - ministr financí a hlavní výběrčí daní VZS Ostrava. Zkušenosti nemalé a to jak záchranářské, tak i legislativní od roku 1990. No prostě tomu štěstíčku musíte jít taky trochu naproti ..., tudíž včas zaplacený kurz či členský příspěvek má jakousi výhodu. Aneb daně si letos platil? A co na příští rok! Máš zaplaceno!

foto_fantomasTomáš Křížkovský zvaný "FanTomas" - místopředseda VZS Ostrava, webmaster, a právní support. Zkušenosti nemalé a to jak záchranářské, tak i legislativní, nabývající již od roku 1996 a to nejen za klávesnicí noťase, ale i v praxi jakožto záchranář Z2, Z3, ZZA.